strategia-trzech-oddechow

Strategia 3 Oddechów w Twoich finansach 14 marca 2018

Ok, przejdźmy do rzeczy. Jeśli chodzi o wiedzę na temat finansów osobistych, zapewne z całą pewnością możesz stwierdzić, że to wszystko nie jest trudne do zrozumienia, prawda? Bez problemu można to raz a porządnie ogarnąć i zastosować kilka przydatnych rad w swoim finansowym życiu. Większość ludzi nie powinna mieć z tym problemu.
A jednak rodzi się pytanie: Dlaczego niektórym ludziom udaje się osiągnąć niezależność finansową w stosunkowo krótkim czasie? A innym zabiera to lata, albo nie udaje się nigdy? Mimo że również odkładają, lokują oszczędności w funduszach, czy w innych inwestycjach, zakładają biznesy…

Dlaczego?

Zaskoczę Cię lub nie, ale odpowiedź jest prosta. Po latach obserwacji można śmiało stwierdzić jedno: Ci którym się udaje, mają pieniądze, które na nich pracują. Nie tylko oszczędności. Nie tylko „inwestycje”. Tylko pieniądze, które pracują na odpowiednich poziomach. Ot, cały sekret.

 

Powiedz mi tak szczerze…

I teraz powiedz mi tak szczerze:

Czy chociaż raz pomyślałeś sobie, że to jeszcze nie wszystko, co możesz w życiu osiągnąć? Że zasługujesz na więcej, niż obecnie zarabiasz?

Pewnie tak. Chyba każdy choć raz miał taką myśl. Ja też.

A zatem:

Czy myślisz, że tylko kwestia czasu, a na pewno będziesz bogaty?

I tutaj zaczynają się schody. Widzisz, w tym przypadku lepiej odłożyć na bok optymizm.

 

Małe ćwiczenie

Dam Ci teraz takie małe ćwiczonko od Bodo Schäfer’a (Bodo Schäfer to jeden z niemieckich multimilionerów).

Zastanów się teraz jak w ciągu ostatnich 5 lat kształtowały się Twoje zarobki?
Pomyśl, ile faktycznie w ciągu 5 ostatnich lat zarabiałeś?
I określ mniej więcej sumę, o jaką Twój majątek jako całość zwiększył się lub pomniejszył w ciągu tych pięciu lat? Masz mniej, czy więcej na koncie?

Zastanów się nad tym chwilkę.

 

Droga

Ja wiem z własnego doświadczenia, że takie podsumowanie sprowadza na ziemię, ale zwykle trafia w sedno. Dlaczego? Pewnie się już domyślasz – jeżeli nadal będziesz postępował tak, jak do tej pory, to w ciągu następnych pięciu lat, będziesz uzyskiwał mniej więcej taki sam przychód. A w ciągu następnych kilku lat będziesz się coraz bardziej zakleszczał wokół mniej więcej zbliżonych kwot. A zatem jeżeli chcesz osiągnąć inne wyniki, to musisz spróbować innych dróg. Jest ich kilka, więc będziesz mógł wybrać taką, jaka Ci pasuje.
Ale najważniejsze jest to, o czym wspomniałem powyżej – aby pieniądze pracowały na Ciebie, najlepiej na trzech poziomach. Każdy zamożny człowiek ma takie pieniądze i takie poziomy. To norma.

 

Strategia Trzech Oddechów

Na czym więc polega ta wielopoziomowość, innymi słowy czym jest wspomniana w tytule Strategia Trzech Oddechów? W wielkim skrócie:

– pierwszy oddech: Bezpieczeństwo
– drugi oddech: Wygoda
– trzeci oddech: Bogactwo
I możesz oddychać pełną piersią 😉

Bezpieczeństwo, wygoda i bogactwo – to trzy kolejne etapy postępu w Twojej sytuacji finansowej. Jest to logiczne, prawda?

1.) Najpierw budujemy plan zabezpieczenia. Żebyśmy mogli po prostu godnie żyć. Normalna sprawa. Ten plan odpowiada za nasze bezpieczeństwo finansowe. Ale to jest minimum. Więc idziemy dalej:

2.) Wygoda – ten plan odpowiada za wygodne i przyjemne życie. Bo można żyć i za dwa tysiące brutto (minimalne wynagrodzenie), ale kto tak chce żyć? Nikt. Także drugi etap to plan finansowy, który ma zapewnić wygodne i przyjemne życie Tobie i Twojej rodzinie. I tutaj wkracza subiektywna ocena. Bo co dla jednego jest sufitem, dla drugiego pozostaje tylko podłogą. Także jednej osobie wystarczą cztery tysiące i będzie się czuła dobrze, a druga tak naprawdę odetchnie przy dwudziestu miesięcznie. Także to jest kwestia subiektywna.

3.) I trzeci etap naszego postępu finansowego – czyli bogactwo – plan bycia bogatym. Czyli zabezpieczenie + wygodne życie + coś więcej.
Jak w dobrym hotelu – mamy wersję standard, deluxe i premium. Tyle że my jesteśmy zachłanni i chcemy mieć wszystkie na raz – ale po kolei 😉
Do wersji premium, czyli do etapu bogactwa nie każdy chce dojść, niektórym wystarczy etap drugi. I ja to szanuję. Ale etap drugi jest obowiązkowy, a wszystko powyżej może być ponadprogramowe. Ale zabezpieczenie + wygodne życie to norma i uważam, że każdy zdrowy, pracowity człowiek powinien to sobie i swojej rodzinie zapewnić. I właśnie o to dbamy w Grze o Milion. Jednak dam Ci przy okazji taką małą radę – obojętne co Cię interesuje – czy tylko dojście do wygody finansowej, czy do bogactwa również, to pamiętaj, że jeśli wyznaczysz sobie granicę, to z pewnością do niej dojdziesz… ale jej nie przekroczysz! Także czasem nie warto stawiać murów. Różne rzeczy może Ci przynieść przyszłość.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę samych sukcesów,

Daniel Wilczek.

Autor wpisu: panel_Heksagon_Group_web


Ciekawy wpis? Podziel się z innymi

Twoja opinia

You must be logged in to post a comment.

Fryderyk Karzelek-min

JAK BUDOWAĆ WOLNOŚĆ FINANSOWĄ

 

Zapisz się na najbliższy webinar live Fryderyka Karzełka "Jak budować wolność finansową".


Osobisty program szkoleniowy multimilionera i mentora Fryderyka Karzełka.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Heksagon Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 29 40-085 Katowice, w celu udzielenia odpowiedzi, w tym przedłożenia oferty jeśli o nią pytam. Moje dane osobowe będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody lub przez okres niezbędny do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego i prawo do przeniesienia danych.

Gratulacje! Sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź zapisanie się. Link do webinaru wyślemy do Ciebie w dniu webinaru. Do usłyszenia ;-)