Kompletny przewodnik – jak zarabiać większe pieniądze: w 5 prostych krokach 26 czerwca 2017

W tym artykule otrzymasz gotową instrukcję krok po kroku, do zwiększenia Twoich zarobków. Bez książkowego chłamu, tylko sprawdzona i wielokrotnie potwierdzona ścieżka od zera do bohatera.

Nie jest łatwa, ale jeśli wdrożysz przynajmniej 3 kroki z tej listy, masz moją, naszą gwarancję, że Twoje zarobki poszybują w górę. Jeśli cokolwiek w tym artykule wywoła w Tobie reakcję – to jest nieprawda, napisz o tym w komentarzu – dopóki nie zajmiemy się tą sprawą, nie wprowadzisz tego w życie, czyli nie będziesz miał efektów. A na tym najbardziej mi zależy.

jak-zarabiac-pieniadze-od-czego zaczac-min

1. Wybierz działalność, którą kochasz

Wybierz działalność, którą kochasz (tak, aby motywacja pojawiała się sama. Rzecz, którą mógłbyś robić nawet, jeśli miałbyś płacić za jej robienie. Pomyśl o sobie, nie o tym, co pomyślą inni. Wtedy naprawdę zarabianie jest o niebo łatwiejsze). To jest jeden z tych warunków, które możesz pominąć. To, czy lubisz to, co robisz, nie ma żadnego znaczenia dla Twojego portfela. Znaczenie ma jedynie to, czy jesteś dobry w tym, co robisz. Znam wiele osób, która są na tyle zawzięte, że zarabiają naprawdę dobre pieniądze w branżach, które wcale ich nie fascynują. Nie są to osoby szczęśliwe, ale dzisiaj mówimy tylko o zwiększaniu zarobków.

Ten punkt brzmi tak naprawdę: wybierz działalność, w której będziesz dobry.

Robienie tego, co lubisz robić, ułatwi Ci oczywiście stawanie się dobrym w danym fachu, ale nie jest warunkiem koniecznym. Dlaczego nie napisałem najlepszym? Bo stawanie się najlepszym to droga do gigantycznych zarobków, a nie tylko do ich zwiększenia. Jednak ten punkt jest kompletnie bez sensu, jeśli nie zestawisz go z drugim.

jak-zarabiac-pieniadze-wybierz-dzialanosc-min

 

2.Znajdź obszar lub sposób, w którym ludzie będą chcieli płacić za Twoją pasję.

Pasję, pracę. Są rynki,  produkty, które dają więcej pieniędzy, a są rynki i produkty, które dają mniej. Są rynki, które już mają swój najlepszy czas za sobą, są takie, które teraz mają najlepszy okres, a są takie, których czas dopiero nadejdzie. Jeśli Twoją pasją jest robotyka, to nadchodzi Twój złoty czas. Jeśli jednak Twoją pasją są na przykład kasety VHS, to nie wróżę Ci gigantycznej kariery. Jeśli zajmujesz się bitcoinem, to rynek ten właśnie przeżywa swój największy rozkwit.

Zacznij od tego, że sprawdzisz, jaki jest rynek na Twoją usługę lub produkt. Czy jest to ludziom potrzebne. Czy rozwiązuje jakiś problem. Jeśli tak, to jak dużej grupie. Czy ktoś oprócz mnie zaspokaja tę potrzebę, jeśli tak, to jak mogę to zrobić lepiej, czego on nie daje.

Jeśli nie, to czy na pewno mój pomysł jest taki genialny?

Ale co jeśli pracuje na etacie? Co ze mną? Po pierwsze nikt nie broni Ci robić czegoś po godzinach. Wiem, to męczące, ale to Ty chcesz zmian, a po drugie punkt trzeci:

jak-zarabiac-pieaniadze-dbaj-o-klienta-min

 

3.Dostarczaj prawdziwą wartość swoim klientom. Rozwiązuj ich problemy, wspieraj ich zarówno przed, jak i po kupnie Twoich produktów, czy usług.

Jako przedsiębiorca powinieneś wyryć sobie ten punkt za przeproszeniem na czole. Jeśli jednak jesteś pracownikiem etatowym, musimy troszkę dłużej porozmawiać. W Twojej głowie pewnie plącze się teraz myśl – ja nie jestem żadnym sprzedawcą, ja nie mam klientów.

Kto Ci daje pieniądze?

Tak, właśnie, Twój szef. Masz klienta. Klient to ktoś, kto daje Ci pieniądze, obojętnie na jakich zasadach. Im bardziej będzie zadowolony z Twojej pracy, im bardziej  będziesz nie do zastąpienia, tym mniej będzie miał argumentów, żeby Ci odmówić, jeśli poprosisz o podwyżkę. Tym lepszy będziesz się stawał każdego dnia i być może pewnego dnia stwierdzisz „cholera mam już tyle umiejętności, że naprawdę czas zmienić pracę”. Oczywiście możesz dalej uważać, że wykonujesz tyle pracy, za ile Ci płacą i za 10 lat dalej zarabiać 3 tysiące. Po co uczyć się nowych rzeczy, skoro mi za nie nie płacą.

„Rób więcej, niż to, za co Ci płacą”

Człowiekiem, który zarabia więcej się stajemy. Oczywiście możesz miesiąc czy dwa zarobić więcej, niż zwykle, bo ci się poszczęści, ale stały wzrost zarobków to zawsze wynik zwiększenia Twoich umiejętności lub:

jak-zarabiac-pieniadze-badz-konsekwentny-w-dzialaniu-min

 

4.Konsekwencji w działaniu.

Przy okazji – konsekwencja to nasz czwarty punkt i tego punktu absolutnie nie można pominąć. Bo o ile w punkcie trzecim możesz zastosować krótkoterminową taktykę – zjem, co zabiję i nie obchodzi mnie, co się z nimi dalej dzieje. O tyle tego punktu musisz przestrzegać zawsze. Nie musisz robić dużo naraz. Wystarczy, że codziennie będziesz robił pewne rzeczy. To jak z myciem zębów. Jeśli raz w tygodniu będziesz mył zęby przez 14 minut odniesiesz gorsze efekty, niż myjąc je trzy razy dziennie po 2 minuty. Z zarabianiem jest tak samo.

Codziennie podejmuj działania, które mają na celu zwiększyć Twoje zarobki. Pracujesz na etacie – ok. Dołącz do MLM’u i opowiedz o tym jednej osobie dziennie. Masz własną firmę? Zrób codziennie dwa kroki w kierunku pozyskania nowych klientów, czy to za pomocą reklamy, czy przez rozmowy.

„Robienie biznesu bez reklamy, to jak mruganie do pięknej dziewczyny w ciemnym pomieszczeniu”

Nie dziw się, że masz małą sprzedaż, jeśli nikt o Tobie nie słyszał. Także codziennie postanów sobie, że chociaż jedna nowa osoba o Tobie usłyszy, a najlepiej  niech coś kupi, nawet taniego. Po drugie bądź konsekwentny w 1. punkcie. Czyli codziennie rób również coś, aby Twoje usługi, produkty stawały się lepsze jakościowo. Jednak bez reklamy, czy bez informowania o tym innych, możesz być najlepszy na świecie, a i tak nic Ci to nie da. Jest to jeden z największych bullshitów w historii świata, że dobry produkt sprzeda się sam. W najlepszym wypadku będziesz miał szczęście i Twój znajomy świadomy Twojej jakości sprzeda Cię/poleci Cię za Ciebie. I teraz dochodzimy do ostatniego punktu, który jest w zasadzie bramą do świata przychodu pasywnego i dużych zarobków:

jak-zarabiac-pieniadze-wykorzystuj-dzwignie-min

 

5.Wykorzystaj dźwignię.

 

Kolejna rzecz to wykorzystanie dźwigni. Dźwigni, czyli sposobu na zwiększenie skali Twoich działań. Wyobraź sobie, że masz podnieść stalową konstrukcję, która waży kilka ton. Zrobisz to? Raczej nie. Ile osób musiałoby się zebrać, aby móc ją w ogóle podnieść, a co dopiero przenieść w pożądane miejsce? Zapewne dużo. A teraz pomyśl, że masz wujka w firmie, która wypożycza dźwigi. Czy gdybyś użył takiego sprzętu byłoby o wiele łatwiej i szybciej? Pewnie, że tak. Właśnie dlatego musisz wykorzystywać w swojej dziedzinie dźwignie. Podam Ci pięć głównych rodzajów dźwigni. A Ty pamiętaj, aby zawsze szukać kolejnych, jeszcze innych możliwości.

A więc są to:

1. Ludzie,

2. Pieniądze,

3. Systemy,

4. Znajomości,

5. Wystąpienia publiczne – Przemowy.

 

1. Ludzie – wykorzystujesz czas lub umiejętności innych ludzi, aby oszczędzić własny czas, lub pozyskać cenne doświadczenie innych. Np. jeśli korzystasz z usług księgowej, to ona oszczędza Ci ogromną ilość czasu i przede wszystkim nerwów. Bo dzięki temu nie musisz pamiętać o stertach dokumentów, mijających terminach, deklaracjach, nowych przepisach itd. Możesz skupić się na swojej działalności, a księgowa zajmie się tym, na czym z kolei ona się zna i co lubi oraz robi najlepiej. W ten sposób i Ty i ona jesteście efektywni i zadowoleni. Jeśli zatrudnisz pracowników, to dzięki temu możesz zyskać dwie zasadnicze korzyści:

– zostaniesz odciążony od wykonywania pewnych prac i dzięki temu będziesz mógł skupić się na sprawach, którymi chcesz się zajmować oraz rozwijaniu swojej działalności,
– a po drugie dzięki pracownikom będziesz mógł zwiększyć obszar działania Twojego przedsięwzięcia.

2. Pieniądze – tylko jeśli wiesz, co robisz. A to wymaga doświadczenia i inteligencji finansowej.

3. Systemy – to sposób na automatyzację Twojej działalności. Zyskujesz przede wszystkim:

– po pierwsze czas – bo nie musisz go stale poświęcać na jedno i to samo. Jeśli raz włożysz więcej pracy, aby opracować system dla danej sprawy, to dzięki temu nie będziesz się nią musiał zajmować później. A po drugie jeśli stworzysz systemy, to Twoje przedsięwzięcie będzie mogło funkcjonować nawet bez konieczności Twojego udziału. Czyli stworzysz w ten sposób przychód pasywny.
– po drugie umożliwisz skalowalność Twojej działalności – czyli jeśli oprawisz ją w systemy, to będziesz mógł później łatwo powiększać obszar Twoich działań, przykładowo otwierać kolejne filie. Będziesz mógł pozyskiwać nowych klientów, którzy przyjdą do Ciebie sami np. z internetu.

4. Znajomości – jeśli znasz odpowiednich ludzi w Twojej branży, to oni pomogą Ci wznieść Twój biznes na nowy poziom, pod warunkiem, że Ty wcześniej zrobisz coś bezinteresownie dla nich, lub będą w tym widzieli korzyść dla siebie. Szukaj ludzi z branży. Staraj się im pomóc. Parę razy zostaniesz odrzucony. I co z tego. Wcześniej czy później trafisz na ważną osobę z jakimś ważnym problemem, który pomożesz jej rozwiązać.

5.Przemowy – możesz to tego wykorzystać darmowe szkolenie w hotelu, webinar, youtube, pliki video do pobrania, pliki audio do pobrania. Ludzie uwielbiają mówców i lubią dostać coś za darmo. Także daj im to, a większość ludzi Ci się odwdzięczy, bo ludzie są naprawdę w porządku. I jeśli od Ciebie nie kupią, to przynajmniej powiedzą o Tobie znajomym. Taki fajny gość, dał mi to i to za darmo. Polecam Ci go. Ile dajesz i co dajesz, to i tyle do Ciebie wróci. Wcześniej, czy później to prawo zawsze działa.

Autor wpisu: panel_Heksagon_Group_web


Ciekawy wpis? Podziel się z innymi

Twoja opinia

You must be logged in to post a comment.

Fryderyk Karzelek-min

JAK BUDOWAĆ WOLNOŚĆ FINANSOWĄ

 

Zapisz się na najbliższy webinar live Fryderyka Karzełka "Jak budować wolność finansową".


Osobisty program szkoleniowy multimilionera i mentora Fryderyka Karzełka.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Heksagon Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 29 40-085 Katowice, w celu udzielenia odpowiedzi, w tym przedłożenia oferty jeśli o nią pytam. Moje dane osobowe będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody lub przez okres niezbędny do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego i prawo do przeniesienia danych.

Gratulacje! Sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź zapisanie się. Link do webinaru wyślemy do Ciebie w dniu webinaru. Do usłyszenia ;-)