Jak-znalezc-prace-pasje

Jak znaleźć pracę-pasję 30 sierpnia 2017

Na początku zacznijmy od odpowiedzi na pytanie: dlaczego doradzam, aby spróbować zarabiać na tym, co lubisz robić. Jest kilka powodów. Ale zanim je podam, opowiem Ci, jak doszedłem do takiego wniosku.

Widzisz w szkole byłem dobry tylko z określonych przedmiotów. I były to: historia, przedsiębiorczość, WF i języki obce. Reszta nauczycieli określała mnie jako: zdolny, ale bardzo leniwy.
Później na studiach potrafiłem trzy razy przeczytać podręcznik z zarządzania, a mikroekonomii uczyć się tylko 20 minut przed egzaminem. Po prostu mnie to nie pasjonowało. Lubiłem biznes i inwestycje. A studia bardzo odbiegały od realnego biznesu. I, jak już wspomniałem, w szkole byłem traktowany jako: zdolny, ale leniwy, lecz kiedy zacząłem uczyć  się sam, to czytałem po 80-100 książek rocznie. Inwestowałem na giełdzie. Prowadziłem firmy. Jednym słowem “pracowałem” po 16 godzin dziennie.
I teraz nasuwa się pytanie: dlaczego w szkole byłem jednym z tych „cwaniaczków”, którzy jakoś przez to przejdą, a w życiu działam zgodnie z zasadą Napoleona Hilla, aby starać się być numerem jeden w swojej branży? Dlaczego mogę pracować całe dnie, czasami nocami, a mimo to czuję się świetnie? Odpowiedź nasuwa się sama – bo wszystko, co związane z tą pracą, sprawia mi wielką radość. Jak to możliwe? Bo czuję pasję do tego, co robię. A to daje mi dwie korzyści. Dwie dźwignie.

 

Dwie dźwignie, które mogą na Ciebie pracować

1.) Pierwsza z nich: Płyniesz pełną parą. Bo nie dzielisz już czasu między to, co chcesz robić i pracę. Bo to jedna i ta sama rzecz. Jeśli wstajesz rano i na 8 godzin idziesz do pracy, której nie cierpisz, to tracisz bardzo dużo energii, która mogłaby pójść w rozwój działalności, do której czujesz pasję. Jeśli jednak nie możesz sobie w tej chwili pozwolić na opuszczenie lub zmianę pracy, to będziesz musiał włożyć bardzo dużo wysiłku w to, aby mimo wszystko rozwijać swoją pasję. Choćby w weekendy. A po drugie zadbaj o skuteczne zarządzanie Twoimi finansami, abyś nie był jak chomik, który biegnie wciąż w tym samym miejscu, tylko aby efekty Twojej pracy budowały Twoją stabilność finansową oraz zaczęły pracować na Ciebie.
2.) Druga dźwignia to fakt, że: Nie musisz walczyć z samym sobą. Odpowiedz sobie na jedno pytanie: Jeśli musisz wykonać bardzo trudne zadanie, która wymaga bardzo dużo wysiłku, to o ile spadną Twoje szanse na jego wykonanie, jeśli musisz się mentalnie zmuszać do niego? Ponieważ po jego wykonaniu czeka Cię nagroda, której tak naprawdę nie chcesz? To daje do myślenia.
Widzisz, tak samo jest ze sprzedażą. Jeśli masz produkt, którego się wstydzisz, do którego musisz przekonywać samego siebie, to Twoje wyniki będą w najlepszym wypadku mierne. Ale kiedy sam jesteś przekonany do tego, co robisz, a nawet kochasz to robić, to cały świat może mówić Ci „nie”, a Ty idziesz do przodu i w końcu ktoś zaczyna mówić „tak” 🙂 A później to już czysta przyjemność. Wszystko dlatego, że jesteś przekonany do tego, co robisz. Wiesz, że dajesz klientom (jeśli masz biznes) lub pracodawcy (jeśli jest to etat) prawdziwą wartość. I to jest prawdziwy sukces! Sytuacja win – win: podwójne zwycięstwo. I dlatego lepiej pracować lub mieć biznes w dziedzinie, którą się uwielbia.

 

Sukces à la Buffett? Czemu nie?

Zapewne znasz takiego mężczyznę, jak Warren Buffett. Pewnie wiesz również, że w swojej dziedzinie odniósł on spektakularny sukces. W czym tkwi sekret? Inwestowanie od zawsze było jego pasją! Mógł siedzieć dniami i nocami nad książkami o giełdzie oraz inwestowaniu w wartość . Z radością uczestniczył w seminariach swojego mistrza – Benjamina Grahama i z pasją chłonął każde jego słowo. A wieczorami skrupulatnie wczytywał się w dziesiątki raportów giełdowych spółek. Inni ludzie nie strawiliby nawet jednego. Buffett to uwielbia. Inwestuje w to, na czym się zna. A jeśli coś lubisz i naturalnie interesujesz się tym, to pomyśl, jak ogromną i naturalną przewagę zyskujesz dzięki takiej dźwigni . Warto? I to podwójnie. Tylko z pasji przychodzi prawdziwy sukces. Sukces osobisty oraz finansowy.

 

Jak generować „duże” pieniądze

I teraz jedna ważna kwestia. Generowanie pieniędzy to tak naprawdę zestrojenie talentu, pieniędzy, mądrego wysiłku oraz czasu. I abyś mógł wznieść swoje zarobki na wyższy poziom, powinieneś po pierwsze zrobić szybki przegląd Twoich atutów. Techniczne kwestie zarabiania i zwiększania przychodów oczywiście też są ważne. Ale po kolei. Teraz skupmy się na tym, od czego trzeba zacząć.

Po pierwsze Ty. Twoje zalety oraz wady. Ponieważ to one albo pchają Cię do przodu, albo stają się hamulcem. Dlatego zrób szybki przegląd Twoich atutów oraz umiejętności. Zastanów się, w czym jesteś dobry, lub w czym chciałbyś być. Bo jeśli masz faktycznie silne „muszę”, to i tak to osiągniesz. Uwierz.

I Twoje zalety – które będą naturalnie pchać Cię do przodu – powinieneś wzmacniać. Natomiast nad wadami – zapanować. Optymalnie: zamienić w atut.

Zawsze pamiętaj, że generowanie pieniędzy – to zestrojenie talentu, pieniędzy, mądrego wysiłku oraz czasu. Idź tam, gdzie Twój talent będzie mógł naturalnie wzrastać oraz przynieść Ci podwójną korzyść: samospełnienie oraz satysfakcjonujące dochody. Tylko z pasji przychodzi prawdziwy sukces. Sukces osobisty oraz finansowy. Pamiętaj o tym.

***

A kiedy już nabędziesz odpowiednie nastawienie oraz odwagę, aby pójść za swoją pasją, to trzeba jeszcze wiedzieć, jak to zrobić. Jak działać. I nie wiem dlaczego większość trenerów stara się ten aspekt pomijać, skupiając się tylko na umyśle. Moim zdaniem to tylko połowa sukcesu. Ponieważ gdy już wiesz, co jest Twoją pasją, to musisz jeszcze wiedzieć, w jaki sposób ona mogłaby przynosić Ci zysk. Ten temat rozwijamy w Grze o Milion. Dlatego jeśli chciałbyś mieć zajęcie, które lubisz i dzięki niemu dobrze zarabiać, zapraszam Cię serdecznie do grona zadowolonych Graczy o tutaj!

Jeśli chociaż trochę Cię do tego zachęciłem – proszę, napisz w komentarzu, co o tym myślisz. Jeśli nie – to również podziel się swoimi uwagami. Z góry Ci dziękuję.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę, abyś podążył za swoją pasją,

Daniel Wilczek.

Autor wpisu: Daniel Wilczek


Ciekawy wpis? Podziel się z innymi

2 Responses to “Jak znaleźć pracę-pasję”

 1. Maciej

  Bardzo dobry i wartościowy artykuł. Muszę przyznać, że sam jestem zwolennikiem podejścia jakie prezentujesz w artykule. Jednak wciąż jestem na etapie poszukiwania oraz prób połączenia tych 4 czynników, które tu opisujesz. Mam nadzieję, że uda mi się to w krótkim czasie 🙂
  Dziękuję i pozdrawiam, Maciek

  Odpowiedz
  • Daniel Wilczek

   W takim razie trzymam za Ciebie kciuki Maciek! Dzięki i pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

   Odpowiedz

Twoja opinia

Fryderyk Karzelek-min

JAK BUDOWAĆ WOLNOŚĆ FINANSOWĄ

 

Zapisz się na najbliższy webinar live Fryderyka Karzełka "Jak budować wolność finansową".


Osobisty program szkoleniowy multimilionera i mentora Fryderyka Karzełka.Gratulacje! Zapisałeś się na bezpłatny webinar online "Jak budować wolność finansową". Sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź zapisanie się. Webinar odbędzie się 29.08.2017 r. o godz. 20:00. Link do webinaru wyślemy do Ciebie w dniu webinaru. Do usłyszenia ;-)