Jak wreszcie ruszyć z miejsca – coś nie dla „panienek” 4 października 2017

Dzisiaj o sile marzeń i możliwości realizowania ich. Pokażę Ci parę opcji, jak rozpocząć proces realizacji Twoich celów oraz co musisz mieć, aby wreszcie ruszyć naprzód. Ten materiał nie jest dla „panienek” co to tylko jęczą i szukają pseudomotywacji. Znasz ten typ człowieka?

-Co u Ciebie?
– O kurde, stary, przewalone, szef mnie wkurza, mało mi płacą, miałem za ciasne buty, nogi mam całe spuchnięte, musiałem 8 minut stać w kolejce w markecie! Wyobrażasz to sobie?!

Nie, bez żartów. Na takich od razu stawiam krechę i daję stempel na czole: Nie będziesz bogaty. A zatem, jeśli wiecznie masz jakieś wymówki i wszystko Ci przeszkadza, to wyjdź z tej strony, bo nie mówię dla Ciebie. Ten artykuł jest dla prawdziwych mężczyzn i odważnych kobiet.

 

Start

A zatem co musisz zrobić, aby realizować swoje marzenia? Musisz mieć pieniądze, oczywiście. Ale te możesz zdobyć, o czym za chwilę. Co dalej? Musisz się odważyć. Ten gość na zdjęciu to mój brat.

Uwielbia skoki ze spadochronem. Ale nie zawsze tak było. Gdy usłyszał o skokach, postanowił wykupić jeden i po tym pierwszym razie tak się wystraszył, że przez 2 miesiące już nie skakał. Ale nie dawało mu to spokoju. I w końcu stwierdził: chrzanię to, idę. I od tego czasu realizuje swoje marzenie o lataniu zawsze, gdy tylko pozwala na to pogoda. Także nie bądź mięczakiem i ruszaj po swoje marzenia. Oczywiście to nie jest tak, że gdy już raz jesteś odważny i realizujesz Twoje cele, to zawsze taki jesteś. Każdy czasami lubi schować się do skorupki. Ale ważne jest to, aby w końcu się opanować i wziąć to, co do Ciebie należy.

 

Jak się przełamać

Opowiem ci, jak ja się przełamałem. To było na moim pierwszym NAC’u, takim dużym evencie (swoją drogą polecam ci  stacjonarne szkolenia, czy eventy właśnie, bo to jest najlepsze miejsce do tego, aby przełamać swoje bariery, poznać nowe osoby, zrobić coś nowego, słowem – zmusić się do tego, aby zacząć działać.)Tam postawiłem sobie za cel porozmawiać chociaż przez chwilę z każdym mówcą. I udało mi się porozmawiać (prawie) ze wszystkimi: Andy Harrington, Marcus de Maria, Łukasz Milewski, Olek Sienkiewicz, Mariusz Szuba (jego tylko pochwaliłem w locie, bo znalazłem go, gdy przeciskał się przez tłum), Paweł Danielewski, Piotr Majewski, Blair Singer, Les Brown, Richard Tan, Robert Kiyosaki (to był bardziej monolog ;-)), oprócz dwóch: Pawła Mroza i Mateusza Grzesiaka. W pierwszym przypadku przeszkodziło mi lenistwo. Przypomnij sobie, jak wiele razy odpuściłeś, bo cel wymagał wysiłku, albo dlatego, że droga do niego trwała zbyt długo? Wtedy w głowie odpala mi się taki cytat: „Jeśli chcesz coś zrobić, ale boisz się, że zajmie za dużo czasu, to i tak to zrób, bo czas tak, czy siak upłynie.” Nie pamiętam czyjego autorstwa, ale bardzo fajny. Także Pawła Mroza nie poznałem, bo mi się nie chciało. Wielki minus dla mnie. A do Mateusza Grzesiaka… cóż stał koło mnie na wyciągnięcie dłoni, ale… Pamiętasz taką sytuację, gdy szedłeś przez korytarz w szkole i zobaczyłeś obiekt Twoich ochów i achów? I już miałeś się odezwać, ale nagle jakby ktoś rąbnął Cię w klatkę? Cóż, ja co prawda za Grzesiakiem do czasu Nacu nie przepadałem, ale i tak wmurowało mnie w tym stylu. I zanim zdążyłem powiedzieć coś więcej, niż jakiś dziwny bulgot, już go nie było. Wnioski wyciągnij sam.

 

Czego ci potrzeba

Podsumujmy, czego ci trzeba:
– Po pierwsze: Pieniądze – to łatwo da się załatwić (o czym za chwilę),
– Po drugie: Odważyć się – Na tym punkcie 95% społeczeństwa wysiada,
– Po trzecie: Musi Ci się chcieć – krótko mówiąc – musisz COŚ zrobić – bardzo zaskakujący punkt: żeby wstać z fotela, trzeba wstać z fotela.

I co dalej? Przecież to już wiedziałeś! I co z tego, że wiedziałeś? Zrobiłeś coś z tą wiedzą? To jest bardzo fajny gatunek człowieka –  Kolekcjoner wiedzy. Wszystko wie, ale nic nie zrobi. Kiedyś też taki byłem:

– Tak, wiem to już, czytałem w książce.
– A wiesz, że…
– Tak, o tym już też sto razy słyszałem, weź nie nudź…

I powiem Ci, że kolekcjoner wiedzy to akurat najlepszy typ człowieka do poprawy. Bo wystarczy lekko pogrzebać przy jego sposobie myślenia, zainspirować go i masz rakietę lecącą w kosmos. Takiego tempa dostają Ci ludzie. À propos mojej obsesji do zbierania wiedzy, to tu jest jej drobny efekt.

Policz sobie każdą książkę razy średnio 35 zł. Gdybym nie działał, to byłyby to bardzo ładne pasywa. Na szczęście mój mentor na jednym z naszych spotkań położył iskrę na ten mój skład prochu i poszło! Także musisz działać. Wiesz, możesz to komuś oddelegować, ale z marzeniami jest jak z myciem zębów – nikt nie może tego zrobić za Ciebie. Musisz to przeżyć sam. Jak w tej piosence. Na pewno znasz tę melodię.

Także czasami warto pójść krok dalej i skoczyć z samolotu. Podejmujesz decyzję – reszta stanie się sama albo siłą rozpędu. No dobra, może czasami będziesz musiał wyskoczyć jeszcze parę razy zanim spełnisz swoje marzenie, ale warto!

Pamiętaj, tego ci potrzeba:
– Po pierwsze: Pieniądze – to łatwo da się załatwić (na evencie dowiesz się jak),
– Po drugie: Odważyć się – Na tym punkcie 95% społeczeństwa wysiada,
– Po trzecie: Musi Ci się chcieć – krótko mówiąc – musisz COŚ zrobić.

Jeśli jesteś gotowy już teraz, aby zacząć, posłuchaj nagrania mojego mentora i w ciągu max. 72 h uczciwie zrób to, o czym mówi on w filmie:

 

Zacznij działać. Zanim nie zaczniesz wykorzystywać tej wiedzy, jaką już gdzieś tam po drodze zdobyłeś, to mogę Ci polecać setki technik, magicznych i mniej magicznych a i tak nic się nie zmieni. Świat dzieli się na tych, którzy działają i na tych, którzy tylko jęczą lub udają, że coś robią. Wybierz, do której grupy należysz.

Serdecznie zapraszamy do nas:

Event XIV Kompetencji 

Autor wpisu: panel_Heksagon_Group_web


Ciekawy wpis? Podziel się z innymi

Twoja opinia

You must be logged in to post a comment.

Fryderyk Karzelek-min

JAK BUDOWAĆ WOLNOŚĆ FINANSOWĄ

 

Zapisz się na najbliższy webinar live Fryderyka Karzełka "Jak budować wolność finansową".


Osobisty program szkoleniowy multimilionera i mentora Fryderyka Karzełka.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Heksagon Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 29 40-085 Katowice, w celu udzielenia odpowiedzi, w tym przedłożenia oferty jeśli o nią pytam. Moje dane osobowe będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody lub przez okres niezbędny do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego i prawo do przeniesienia danych.

Gratulacje! Sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź zapisanie się. Link do webinaru wyślemy do Ciebie w dniu webinaru. Do usłyszenia ;-)