jak-realizowac-marzenia-

Daj światu 1 szczęśliwą osobę 15 lutego 2017

Jedną z głównych przyczyn, przez którą nie odnosimy sukcesu w życiu – jest nuda. Weźmy przykład pani Kowalskiej.

Młoda kobieta, trzy lata po studiach, obecnie jest obiecującą panią redaktor. Pani Kowalska wróciła z pracy pewnego wieczoru zupełnie wyczerpana. Zachowywała się, jak osoba zmęczona, bo była zmęczona. Bolała ją głowa. Bolały ją plecy. Była tak wyczerpana, że nie czekając na kolację, chciała od razu położyć się spać. Jednak zmusiła się, żeby coś przekąsić.

Przyrządziła szybki makaron z pesto, po czym padła ciężko na fotel przed telewizorem. Nagle zadzwonił telefon. Jej chłopak! Zaproszenie na imprezę! Oczy jej zalśniły. Nastrój odmienił się całkowicie. Popędziła na górę, przebrała się, wyszła z domu i bawiła do trzeciej nad ranem. Kiedy wróciła, nie czuła najmniejszego zmęczenia. Była tak ożywiona, że nie mogła zasnąć.

Czy pani Kowalska była faktycznie zmęczona?

Czy pani Kowalska była rzeczywiście zmęczona, gdy 8 godzin wcześniej wróciła po pracy do domu? Oczywiście, że tak. Była zmęczona, bo była znudzona swoją pracą, a może znudzona życiem. Są miliony takich pań „Kowalskich”.

Jesteś Panią Kowalską?

Poszukaj w życiu czegoś, czego naprawdę chcesz. Niech będzie to coś, do czego aż palisz się na samo wspomnienie! Coś, za co byłbyś gotów zapłacić, aby móc to robić! Nie przejmuj się tym, co myślą inni.

Nie pozwól, aby inni wmawiali Ci, że nie możesz zrobić tego, czego oni nie potrafią zrobić.

Prawdziwy wymiar sukcesu jest głęboko osobisty. Musisz zobaczyć siebie takim, jaki jesteś – całkowitą indywidualność. Kogoś, kto nie potrzebuje zewnętrznego uznania, by dostrzec swoją wartość. Jeśli chcesz, żeby świat wokół Ciebie był szczęśliwszy, przyczyń się do tego, dodając do niego jedną szczęśliwszą osobę – siebie!

Czy Twój heksagon jest symetryczny?

Co chcę osiągnąć?
Jakie są moje zainteresowania/ pasje?
Ile jestem w stanie dać z siebie, aby to osiągnąć?
Z czego nie zrezygnuję, aby to osiągnąć?
Jak bardzo tego pragnę w skali 1-10?
Co mnie najbardziej fascynuje w moim marzeniu?
Jak…?

Te pytania pomogą Ci wejść w głąb samego siebie. Posłuchać swoich pragnień. Zrozumieć, co naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze, co Cię fascynuje i czy osiągasz sukces, będąc w zgodzie z samym sobą. Innymi słowy – czy Twoja drabina oparta jest o tę właściwą ścianę. Są to pytania kontrolne. Pozostaje pytanie: „Jak…?”. Ale co „jak”? Chodzi o to, co akurat przyjdzie Ci do głowy, gdy natrafisz na to pytanie:-)

Weź sobie to do serca. I ruszaj! Pamiętaj, że zawsze trzymam za Ciebie kciuki!

 

Sukces to Twoja decyzja,
Daniel Wilczek

Autor wpisu: Daniel Wilczek


Ciekawy wpis? Podziel się z innymi

Twoja opinia

Fryderyk Karzelek-min

JAK BUDOWAĆ WOLNOŚĆ FINANSOWĄ

 

Zapisz się na najbliższy webinar live Fryderyka Karzełka "Jak budować wolność finansową".


Osobisty program szkoleniowy multimilionera i mentora Fryderyka Karzełka.Gratulacje! Zapisałeś się na bezpłatny webinar online "Jak budować wolność finansową". Sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź zapisanie się. Webinar odbędzie się 29.08.2017 r. o godz. 20:00. Link do webinaru wyślemy do Ciebie w dniu webinaru. Do usłyszenia ;-)