3 powody, przez które ludzie nie odnoszą sukcesu w życiu 6 września 2017

To cudeńko na zdjęciu to 24 kg kettlebells. Przyrząd to budowania siły mięśni w domu. Jednak to, co jest ważne w tym zdjęciu, to uśmieszek narysowany na nim. Na pewno znasz ludzi, którzy używają tego typu zwrotów:

„O nie, znowu do pracy!”,
„Cholera, weekend się kończy!”
„Ech, znowu na siłkę, jak mi się nie chce…”
„Idę się katować na siłownię.”

Czy taka osoba ma chociaż cień szansy na sukces?

Nie.

A powody takiej sytuacji są trzy:

1. Jest życiowym leniuchem, któremu się nic nie chce.
2. Nie ma dostatecznie dużego pragnienia zmian.
3. Ze strachu robi rzeczy, które tak naprawdę jej nie fascynują.

Pierwszy typ osoby jest najgorszy, bo obojętnie, co byś nie zrobił, jak bardzo byś się nie starał, nie pomożesz im. Bo oni sami tak naprawdę nie chcą zmian. Oni kochają sport, który uprawiają, czyli użalanie się nad sobą i narzekanie na tzw. zewnętrzne czynniki. Dla nich zawsze winny jest rząd, pracodawca, szkoła, rodzice, żona, wszyscy wokół tylko nie oni. Oni to są święte krowy. Także zapomnijmy o nich. Bo jęczka nie zmotywujesz i nie pomożesz mu. Oni po prostu nie chcą.

2. Drugi typ: Takie osoby nie mają silnego muszę. Oni chcą schudnąć, ale nie dotarło do nich, że muszą schudnąć. Otyłość grozi różnymi chorobami, śmiercią, a poza tym w pewnym momencie zaczynasz wyglądać i czuć się naprawdę kiepsko. I teraz większość otyłych ludzi ma ustawione „muszę” na „muszę jeść” – i nie obchodzi ich, że to grozi zawałem, śmiercią, czy że śmiesznie wyglądają. Oni chcą jeść. Ale część z nich teraz się obudzi. Powiedzą: „Oj, ja nie chce umierać. Nie chcę, żeby się ze mnie śmiali.” i wezmą się do ćwiczenia. Z biedą jest tak samo. Ale to temat na zupełnie odrębny artykuł.

3. Trzeci typ: Ze strachu robi rzeczy, które tak naprawdę jej nie fascynują. To jest osoba, której da się pomóc. Wystarczy ją trochę zachęcić, pokazać parę prostych metod jak to zrobić, zainspirować ją do tego, że warto pokonać strach, aby w przyszłości mieć lepsze życie. Znasz takie powiedzenie? Strach ma wielkie oczy? Opowiem Ci co mi się przydarzyło. Szedłem wieczorem do sklepu i nagle zobaczyłem w oddali ulicy trzy zakapturzone postacie. Pomyślałem: no to po mnie. Trzeba iść na około, bo Ci trzej dresiarze mnie na pewno pobiją. Jednak w końcu zwyciężyło lenistwo i uznałem, że pójdę dalej prosto, bo nie chcę nadrabiać drogi.  Ruszyłem szybkim krokiem, wzrok wbity w ziemię. Ale jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, w sekundzie, gdy ich mijałem podniosłem wzrok i …………………….. okazało się, że to była babcia z dwoma wnukami. 😉

Powiedz mi, jak wiele uliczek z okazjami minąłeś, jak wiele razy poszedłeś drogą naokoło, bo bałeś się postawić jeden krok naprzód? Jeśli dojrzałeś już do tego, aby zacząć odnosić takie rezultaty, jakich oczekujesz oraz przestałeś się bać babć z wnukami w ciemnych uliczkach, to mam coś dla Ciebie:
Niezależność finansowa w 5 prostych krokach: Promocja -52%.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci wszystkiego dobrego 🙂

Daniel Wilczek.

 

Autor wpisu: panel_Heksagon_Group_web


Ciekawy wpis? Podziel się z innymi

Twoja opinia

You must be logged in to post a comment.

Fryderyk Karzelek-min

JAK BUDOWAĆ WOLNOŚĆ FINANSOWĄ

 

Zapisz się na najbliższy webinar live Fryderyka Karzełka "Jak budować wolność finansową".


Osobisty program szkoleniowy multimilionera i mentora Fryderyka Karzełka.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Heksagon Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 29 40-085 Katowice, w celu udzielenia odpowiedzi, w tym przedłożenia oferty jeśli o nią pytam. Moje dane osobowe będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody lub przez okres niezbędny do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego i prawo do przeniesienia danych.

Gratulacje! Sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź zapisanie się. Link do webinaru wyślemy do Ciebie w dniu webinaru. Do usłyszenia ;-)